vatrogasci.jpeg

Ватрогасци на југу Српске спремно дочекују шумске пожаре, а суша и тропске температуре додатно су позвале на максималан опрез.

Дејан Кашиковић, командир Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице Требиње апелује на све грађане да не пале ватру на отвореном и да се током љета понашају што одговорније.

„Тренутак непажње, опушак или варница могу изазвати пожар великих размјера, угрозити људске животе, имовину и природна богатства наше Херцеговине. Не смијемо дозволити да људи буду неодговорни. Пожар је много лакше спријечити него угасити. Апелујем на суграђане да уколико примјете било какав дим или ватру одмах позову 123, сваки минут је драгоцјен“, рекао је Кашиковић.

Додаје да су они у Ватрогасно-спасилачкој јединици Требиње спремни за предстојећу пожарну сезону, али ниједна служба не може бити испред људске неодговорности.

„Прошлогодишњи пожари показали су колико је танка линија између мирног љета и великих природних катастрофа. Ватрогасци су данима и ноћима били на пожариштима, захваљујући њиховој пожртвованости и заједничким дјеловањем свих служби, избјегле су се много веће посљедице по нашу заједницу. Искористио бих прилику да захвалим градоначелнику и Граду Требињу на подршци, као и Цивилној заштити, добровољно-ватрогасним друштвима и свим службама које учествују у спашавању људства и имовине у нашем граду“, рекао је командир.

Кашиковић је нагласио да одговорност сваког појединца данас, значи безбједност свих нас сутра.