
Градоначелник Мостара Марио Кордић рекао је да је наређена евакуација становништва у близини мостарске депоније Уборак, након што се пожар поново активирао и запријетио околним насељима.
Кордић је након сједнице Кризног штаба Града Мостара навео да ће евакуисани грађани бити смјештени у прихватни центар Салаковaц, преносе Независне.
Додатни проблем, како је рекао, представља и резервоар за гориво који се налази у близини пожаришта.
„Наредили смо евакуацију тог дијела становништва из безбједносних разлога. Ватрогасци су на лицу мјеста и покушавају ријешити новонасталу ситуацију“, рекао је Кордић.
Пожар на депонији Уборак, који је избио у понедјељак, 22. јуна, јуче је био стављен под контролу затрпавањем депоније земљом, али се јутрос поново активирао.
Из Ватрогасне бригаде наводе да је на терену довољан број ватрогасаца и возила. Током ноћи и јутра на пожаришту су дежурала два возила и седам ватрогасаца, а у Мостару се и даље осјећа мирис дима.
Кордић тврди да је пожар подметнут и позвао је тужилаштво и МУП да се укључе у истрагу.
„Поновићу, пожар је подметнут“, поручио је градоначелник Мостара.
Он је навео да информације са терена говоре да су се неке особе током ноћи кретале по депонији, те додао да је ситуација у граду тешка.
Кордић је оцијенио да се случај политизује и да се грађани користе у политичке сврхе, посебно након нове блокаде локације која је одређена као претоварно мјесто за одвоз смећа из града на депоније у друге дијелове БиХ.
Шта Ви мислите о овоме?