
Предсједник Предсједништва Борачке организације Републике Српске Милован Гагић рекао је да је БОРС задовољан одлуком Владе Српске о запошљавању дјеце погинулих бораца, али не и динамиком њеног спровођења на терену.
Гагић је за РТРС истакао да су у БОРС-у задовољни одлуком Владе, активностима премијера и министра рада и борачко-инвалидске заштите, али да се начелници, градоначелници и директори у јавном сектору споро укључују у реализацију ове мјере, преноси Глас Српске.
Он је поздравио примјер Добоја, гдје је 11 дјеце погинулих бораца добило посао.
Гагић је најавио да ће БОРС у наредних 10 до 15 дана јавно прозвати све оне који, како каже, не поштују одлуку Владе и запошљавају раднике мимо ње, умјесто дјеце погинулих бораца која имају приоритет.
„Имамо информације из појединих локалних заједница да одређени начелници запошљавају мимо ове одлуке и запосле неког другог иако подједнако испуњавају услове. У шест, седам општина имамо доказе да су проводили поступак мимо одлуке“, навео је Гагић.
Он је поручио да одлуку треба што прије спровести како не би остала мртво слово на папиру и како не би постала само дио предизборне кампање.
„Све што дамо борцима и породицама погинулих бораца није довољно за оно што су они учинили за Републику Српску“, поручио је Гагић.
Директор Фонда ПИО Републике Српске Младен Милић рекао је за РТРС да је овај фонд у протеклих мјесец дана запослио двоје дјеце погинулих бораца, истичући да је ријеч о друштвено и државно одговорној институцији.
Шта Ви мислите о овоме?