Policija saobracajna nesreca.jpeg

Полицијски службеници Полицијске управе Требиње ће од сутра до четвртка, 25. јуна, реализовати појачану контролу кориштења безбједносних појасева, сигурнисних сједалица и употребе мобилних телефона током вожње.

Према важећим законским прописима употреба безбједносног појаса је обавезна за сва лица у возилу. Безбједносни појас је основни облик заштите од тјеленсих повреда приликом учествовања у саобраћајној незгоди.

Превоз дјеце у сигурносној сједалици је обавезан све док дијете не достигне висину да се може правилно везати безбједносним појасом на подметачу. Закон прописује употребу сигурносне сједалице или подметача све до 12 године.

Према Закону о основама ебзбједности саобраћаја на путевима БиХ телефон може да се користи уколико возач користи „хандс фрее“ систем.

Полицијска управа Требиње апелује на све учеснике у саобраћају да с обзиром на појачан интезитет саобраћаја, повећан број пјешака, као и туристичку сезону прилагоде своје учешће тренутним условима.