Sveti stefan.jpg

Хотелски комплекс Свети Стефан биће поново отворен 1. јула, након пет година паузе, а закупац наводи да је све спремно за долазак гостију и почетак љетне сезоне.

Из компаније која управља комплексом истичу да је интересовање велико, те да је „Аман Свети Стефан“ тренутно најтраженији међу свим хотелима ланца „Аман“ широм свијета када је ријеч о резервацијама.

У међувремену су отворени ресторани „Зума“ и „Намос“, док су први гости у Вилу Милочер стигли још 22. маја. Гостима су на располагању и спа центар на Краљичиној плажи, као и плажни садржаји.

Коришћење двије лежаљке и сунцобрана на Краљичиној плажи кошта 240 евра, док је на хотелској плажи на Светом Стефану цијена 220 евра.

Поравнање са закупцем

Поновно отварање комплекса услиједило је након што је Влада Црне Горе усвојила приједлог поравнања са закупцем „Адриатик пропертис“, с циљем избјегавања могуће штете веће од 100 милиона евра.

Ипак, отварање је праћено и незадовољством мјештана због поновног постављања капије на Краљичиној плажи. Они тврде да је тиме поново ограничен пролаз шеталиштем између Светог Стефана и Милочерског парка у периоду од осам до 20 часова.

Савјет Мјесне заједнице Свети Стефан поднио је кривичну пријаву Основном државном тужилаштву у Котору против компаније „Адриатик пропертис“ и више државних и локалних институција, те затражио уклањање ограде и капије са јавне површине.