Mostar pozar.jpeg

МОСТАР - Пожар који је у понедјељак ујутро избио на мостарској депонији Уборак и даље је активан, а ситуација је додатно погоршана након што се ватра проширила на главно складиште и пратеће објекте.

Због озбиљности ситуације евакуисани су сви запослени на депонији, док су на терен упућене додатне ватрогасне екипе, авион Air Tractor и припадници Оружаних снага БиХ који учествују у гашењу пожара, преноси Бука.

На подручју депоније ангажоване су све расположиве службе, а приоритет је спријечити даље ширење ватре на околни простор.

Густи црни дим шири се према Мостару и Чапљини, што је довело до значајног погоршања квалитета ваздуха. Надлежни су грађанима препоручили да избјегавају боравак на отвореном и смање излагање диму.

Градске власти саопштиле су да прате ситуацију и координишу активности на терену, док из Јавног предузећа „Депонија“ за сада нису објављене детаљније информације о узроку пожара.

Поводом пожара огласило се и Удружење „Јер нас се тиче“, које тврди да је ријеч о еколошкој катастрофи на коју се годинама упозоравало.

„Ово је потпуна апокалипса. На ово упозоравамо седам година и ништа није урађено. Питање је било само када ће се догодити катастрофа ширих размјера“, поручили су из овог удружења.

Надлежне службе настављају борбу са ватром, док грађани с нестрпљењем очекују стабилизацију ситуације и додатне информације о посљедицама пожара.