
Завршена је изградња нове зграде Центра за социјални рад у бившој касарни, за чију изградњу је Фондација „Слободан и Маргарет Галеб“ издвојила око 2.500.000 КМ, док је Град Требиње обезбиједио земљиште и сносио трошкове грађевинске дозволе, што је око 500.000 КМ.
Ријеч је о објекту од 3.400 метара квадратних корисне површине, што је чак десет пута више од постојећих просторија ове јавне установе, а радници би у нови објекат требало да пређу у наредних неколико мјесеци, с обзиром на то да је преостало опремање канцеларијским намјештајем.
Градоначелник Требиња Мирко Ћурић рекао је да је ово изузетно важан пројекат за Требиње, захваљујући се породици Галеб што је испунила Слободанову жељу и након његове смрти обезбиједила средства за реализацију овог пројекта.
„Изградња овог објекта била је жеља Слободана Галеба. Нажалост, није дочекао да види њену реализацију, али су његова породица и Фондација 'Слободан и Маргарет Галеб' остали вјерни тој идеји и омогућили да она буде остварена. Зато је данашњи дан прилика да се са захвалношћу сјетимо и човјека чија је визија довела до тога да овај објекат постане стварност“, казао је Ћурић.

Он је истакао да животни пут Слободана Галеба личи на пут многих Херцеговаца који су, као и бројни млади људи тог времена, отишли далеко од родног краја, у потрази за приликом и бољим животом.
„У Америци је створио успјешну пословну каријеру, стекао углед и поштовање. Али, оно што га је издвојило није само оно што је створио, већ оно што је вратио. Јер постоје људи који завичај носе у сјећању, а постоје и они ријетки који га носе у срцу. Живио је далеко од Требиња, али Требиње никада није било далеко од њега“, навео је Ћурић.
Према ријечима градоначелника, доброчинства Слободана Галеба и његове породице остају као трајно свједочанство љубави према завичају.
„Оставио је дубок и трајан траг у историји нашег града, од бројних донација здравству, укључујући и изградњу Очног одјељења требињске болнице, преко помоћи социјално угроженим породицама, па све до овог објекта“, истакао је Ћурић.

Директор Центра за социјални рад Зоран Анђушић истакао је да ће нови објекат много значити како радницима, тако и корисницима услуга Центра.
„Створени су услови да Центар за социјални рад прошири дијапазон услуга. Прије свега, планирамо да отворимо породично савјетовалиште. Наших осам стручних радника и данас су на завршној едукацији из системске породичне терапије. Имаћемо простор и за стручне раднике који ће моћи индивидуално да раде са нашим корисницима, као и за групне третмане са породицама“, казао је Анђушић.
Слободанов син Томислав Галеб рекао је да његов отац никада није заборавио свој родни завичај.
„Он је живио за свој народ из Херцеговине и уопште за српски народ. Велико вам хвала“, казао је Галеб.
У наредном периоду треба да се уреди околни простор око зграде и намјесте канцеларије.


Шта Ви мислите о овоме?