
МОСТАР – Вјерни народ Мостара и цијеле Херцеговине данас је свечано прославио Тројичиндан, крсну славу Саборног храма Свете Тројице у Мостару.
Свету архијерејску литургију служио је митрополит захумско-херцеговачки и приморски Димитрије уз саслужење мостарско-херцеговачког свештенства, а прослава је окупила велики број вјерника из цијеле Херцеговине, преноси ТопПортал.

У бесједи митрополит Димитрије говорио је о значају празника Силаска Светог Духа на апостоле, истичући важност јединства, љубави и живота у Цркви.
„Све што Дух Свети дарује својој Цркви даје ради јединства, слоге, братства и саборности“, поручио је митрополит Димитрије.
Он је позвао вјерни народ да се окупља у својим храмовима, учествује у богослужењима и живи у духу вјере и заједништва.
„Не можемо се спасити појединачно, него ће Царство небеско бити међу браћом“, истакао је митрополит.
Старјешина Саборног храма Свете Тројице, протојереј-ставрофор Душко Којић, захвалио се свима који су помогли обнову храма, подсјетивши да су уз подршку Владе Републике Српске и Града Мостара завршени радови на поду храма.
Он је поздравио и госте других вјероисповијести који су присуствовали прослави храмовне славе.
Саборни храм Свете Тројице један је од најзначајнијих православних храмова у региону. Изграђен је у 19. вијеку, а током рата 1992. године потпуно је срушен.
Обнова храма почела је 2010. године, а након бројних прекида и недостатка средстава, храм је постепено враћан у некадашњи изглед.
Православни вјерници у Мостару истичу да Саборна црква Свете Тројице представља не само духовно средиште српског народа у долини Неретве, већ и један од најпрепознатљивијих симбола Мостара.
Шта Ви мислите о овоме?