
У Цркви Воздвижења Часног крста у селу Рапти, у Бобанима, поводом празника Свете Тројице служена је Света литургија коју је служио парох бобански, протојереј Вељко Ковач.
Литургији је присуствовао велики број вјерника из бројних бобанских села и Поповог поља, које су пригодним ријечима поздравили отац Вељко Ковач, предсједник Црквеног одбора Мирко Бокун и замјеник градоначелника Требиња Дражен Бошковић
Обраћајући се вјерницима, отац Вељко је подсјетио на значај празника Свете Тројице и силаска Светог Духа на апостоле.
„Христос је на своје ученике, по обећању које им је раније дао, послао Светога Духа. Тим Светим Духом Црква и хришћани живе кроз читаву историју до дана данашњег, и живјеће све до поновног Христовог доласка, као и кроз сву вјечност“, рекао је отац Вељко.

Он је истакао да је Дух Свети треће лице Свете Тројице и да само вјером у Свету Тројицу човјек може бити истински хришћанин.
„Сигуран знак да имамо Духа Светога у себи јесте љубав међу нама. Љубав и јединство важнији су од свих раздора које нам овај свијет нуди и које нам живот намеће. Нормално је да се трудимо и стичемо, али није нормално да притом газимо друге и да немамо љубави међу собом. Ако нам је било шта важније од љубави, онда нисмо носиоци Светога Духа. А ако смо спремни да се жртвујемо, као што се Христос жртвовао и као што су се жртвовала наша браћа којима смо јутрос служили помен на Странама, онда је то знак да имамо љубави и да нам је она важнија од свега у животу. Тада смо заиста сљедбеници Светога Духа“, поручио је отац Вељко.
Он је посебно поздравио изградњу пута до Цркве Воздвижења Часног крста у селу Просјек, најстарије православне светиње у овом, али и ширем крају.
Након Свете литургије приређена је трпеза љубави за све окупљене вјернике.
Светој литургији претходило је служење помена погинулим припадницима Бобанске чете.




Шта Ви мислите о овоме?