
На више граничних прелаза према Хрватској данас је појачана фреквенција возила, због чега су забиљежена дужа задржавања, саопштено је из Ауто-мото савеза Републике Српске.
Појачан саобраћај евидентиран је на граничним прелазима Градишка, Брод, Доња Градина, Козарска Дубица, Костајница, Нови Град, Изачић, Велика Кладуша, Свилај и Орашје.
На осталим граничним прелазима задржавања за сада нису дужа од 30 минута.
Из АМС-а подсјећају да је на граничном прелазу Доња Градина од 12.00 часова па до поноћи забрањен саобраћај за сва теретна возила која превозе робу, због увођења новог система у Хрватској.
Празним теретним возилима омогућен је прелазак границе.
Шта Ви мислите о овоме?