
Најсмртоноснија и најопаснија дионица пута у Републици Српској током прошле године била је Билећа – Требиње, на којој су погинуле четири особе, док је 13 особа задобило тешке тјелесне повреде.
Посматрајући магистралне и регионалне путеве у Републици Српској током 2025. године, међу најугроженијим дионицама била је и Алексина Међа – Глува Смоква, на којој су погинуле три особе, док су четири особе тешко повријеђене.
Црна статистика из документа „Извјештај о раду Министарства унутрашњих послова Републике Српске за 2025. годину“, у дијелу који се односи на саобраћајне незгоде и њихове посљедице на магистралним и регионалним путевима, показује да су се током прошле године догодиле 13.484 саобраћајне незгоде, што је за 24,7 одсто више у односу на претходну годину.
У тим незгодама погинуло је 129 особа, што је за 35 више него 2024. године. Тешке тјелесне повреде задобиле су 672 особе, што је за 6,2 одсто више у односу на 2024. годину, док је лакше повријеђено 3.046 особа, што је за 2,8 одсто мање него годину раније.
Број саобраћајних незгода са материјалном штетом (10.896) већи је за 33,3 одсто у односу на 2024. годину.
Подсјетимо, директор Путева Републике Српске Мирослав Јанковић најавио је да би током јуна требало да буде расписан тендер за рехабилитацију магистралног пута Требиње – Билећа, у дужини од око 29 километара.
Планирани радови обухватају санацију коловоза и унапређење безбједности саобраћаја на једној од најоптерећенијих и најризичнијих саобраћајница у Херцеговини.
У међувремену је завршена и санација усјека Жудојевићи, који је годинама представљао једну од критичних тачака на овом путном правцу.
Шта Ви мислите о овоме?