
Милица Ждралић је ђак генерације Центра средњих школа и 31. маја предводиће матуранте ове јавне установе.
Основну школу завршила је у Ластви, а приликом уписа у средњу школу двоумила се између Туристичке и Економске школе. Ипак, одлучила је да упише смјер економски техничар и, како каже, није имала превелика очекивања.
„Моја очекивања су се испунила и сада ме занима економија. У основној школи вољела сам да радим са наставницима математике и то ми је био омиљени предмет. Све четири године имали смо математику, а у четвртом разреду и Привредну математику“, рекла је на почетку разговора за TREBINJELIVE.info Милица.
Током средњошколског образовања највећу подршку имала је од породице, али и од професора и школских другова.
„Од својих колега из разреда, као и професора, увијек сам имала подршку. Захваљујем се њима, као и својим родитељима“, каже Милица.
Из средњошколских дана памтиће пријатеље, дружења, екскурзију и бројне лијепе тренутке. Истиче да јој ниједан предмет није био претјерано тежак јер је сваком приступала озбиљно и посвећено.
„Организација је најбитнија и зато ми ниједан предмет није био проблем. За сваки предмет одвајала сам онолико времена колико је било потребно да научим, схватим и примијеним градиво“, објашњава она.
Свакодневно је путовала аутобусом из Ластве у школу и назад, али јој то није представљало проблем.
„Навикла сам на аутобус и увијек сам имала друштво, јер је двоје мојих другара из основне школе ишло са мном у разред. Никада нам није било досадно“, прича Милица.
Ова вриједна дјевојка показала је да школа и рад могу ићи заједно. Током трећег и четвртог разреда радила је као бејби-ситерка, и то прије подне када је у школи била поподневна смјена.
„Када сам била прва смјена, била бих слободна, а током распуста радила сам сваки дан. У првом и другом разреду радила сам само љети, тако да сам на вријеме стекла радне навике и ништа ми није тешко. Нико ме није тјерао да радим, једноставно сам то жељела, а и није ми се чинило као посао, већ као да проводим вријеме са људима које волим“, каже ова скромна дјевојка.
Не жали што је уписала овај смјер јер јој је, како истиче, показао колико могућности нуди економија.
„Због тога желим и да наставим школовање у том правцу. Одлучила сам да у Требињу упишем Факултет за производњу и менаџмент, смјер индустријски менаџмент, јер ту има и економије и машинства. Желим да се бавим економијом и да останем у Требињу. Не бих изабрала ништа друго, и због професора и разреда, али и зато што желим да наставим да се бавим оним што сам учила током средње школе“, поручила је Милица.
Слободно вријеме најчешће проводи уз филмове и књиге, говори енглески језик, а од основне школе бави се и фолклором.
Члан је ГКУД-а „Алат“, гдје игра у првом саставу.
„Није ми било тешко да након школе остајем на пробама јер ми је то био одмор. Са фолклором сам била у Грчкој, Италији, Бечу, била сам и на Светосавском балу и то су незаборавна искуства. Стекла сам много пријатеља“, истакла је Милица.
На крају разговора поручила је средњошколцима да је добра организација кључ успјеха.
„Ако не организујете своје вријеме, нећете ништа ни постићи. Немојте учити напамет, односно ‘бубати’, већ учите својим ријечима и потрудите се да схватите суштину онога што учите. Ја сам тако радила и успјела. Ако вам нешто није јасно, увијек питајте професора“, закључила је Милица.
Шта Ви мислите о овоме?