Irbrs.jpg

Вршилац дужности директора Инвестиционо-развојне банке Републике Српске Недељко Ћорић изјавио је да ће ИРБ у будућности директно пласирати стамбене кредите, без посредника, што би требало да доведе до повољнијих услова за грађане.

Гостујући у емисији „Битно“, Ћорић је навео да је циљ новог модела да се дио марже који су до сада узимали посредници врати грађанима Републике Српске.

„Ново је то што ће ИРБ те кредите у будућности пласирати директно. Нема више посредника, они ће значајно бити јефтинији за крајње кориснике и то јесте био циљ да тај један дио марже, који су узимали посредници, вратимо назад нашем становништву“, рекао је Ћорић.

Он је истакао да ИРБ на овај начин преузима нови ниво одговорности, нагласивши да су стамбени кредити одабрани јер се ријетко дешава да неко не измирује такве обавезе.

„Обезбјеђења су јако добра и свјесно смо ушли у тај сегмент да идемо директно са тим пласманима“, поручио је Ћорић.

Према његовим ријечима, циљ је и убрзање процедура, како би корисници што брже долазили до кредита и рјешења стамбеног питања.

Ћорић је навео да су реакције јавности на нове мјере ИРБ-а позитивне и да ће оне помоћи многим људима да дођу до сопствене некретнине.

Он је додао да ИРБ жели да стимулише оснивање и ширење породица, те најавио додатне погодности за вишечлане породице.

„Што више дјеце, све је мања каматна стопа. У наредном периоду размишљаћемо и о додатним начинима да снизимо камате за вишечлане породице“, истакао је Ћорић.