Dodik sena .jpeg

Предсједник СНСД-а Милорад Додик саопштио је да је формирао правни тим који ће, како је навео, истражити све околности злочина над Србима у Коњицу, као и улогу судије Сене Узуновић у, како тврди, прикривању злочина и некажњавању одговорних.

Додик је на друштвеној мрежи Икс поручио да српске жртве не могу бити мање вриједне и да не постоје злочини над Србима који ће бити заборављени.

„Формирао сам правни тим с циљем да до краја истражи све околности злочина над Србима у Коњицу и улогу Сене Узуновић у прикривању злочина и некажњавању одговорних“, навео је Додик.

Он је додао да је Узуновићева годинама покушавала да сакрије злочине над Србима.

„Српске жртве не могу бити мање вриједне и не постоје злочини над Србима који ће бити заборављени само зато што је Узуновић годинама покушавала да их сакрије ћутањем, страхом или политичком заштитом“, поручио је Додик.

Предсједник СНСД-а нагласио је да Република Српска неће заборавити страдале српске породице у Коњицу и Брадини.

„Не застаријевају ни имена српске дјеце и породица убијених у Коњицу и Брадини. Нећемо заборавити ни Петра и Павла Голубовића, ни српске породице које су страдале само зато што су биле српске“, навео је он.

Додик је поручио да ће, како је рекао, Република Српска наставити борбу за истину и правду за српске жртве.