
Бањалучки полицајци Милан Стојановић и Давид Савановић ухапшени су због сумње да су се бавили зеленаштвом, а према незваничним информацијама, од жртве су у кратком периоду тражили двоструко већи износ од позајмљеног новца.
Према наводима извора, осумњичени полицајци, који су били запослени у Полицијској станици Лауш, константно су повећавали камату, због чега је оштећена особа затражила помоћ надлежних органа, преносе Независне.
Након спроведене истраге и прикупљених доказа, припадници Управе криминалистичке полиције МУП-а Републике Српске, у сарадњи са Полицијском управом Бањалука, извршили су хапшење осумњичених.
Из Министарства унутрашњих послова Републике Српске саопштено је да ће против њих бити покренут дисциплински поступак и да ће бити суспендовани.
Током истраге, која је вођена под надзором Окружног јавног тужилаштва Бањалука, утврђено је да су позајмљивали новац уз несразмјерно високу камату.
Према писању медија, жртва је била Бањалучанка којој су осумњичени наводно свакодневно слали поруке и захтијевали враћање све већих износа новца.
Наводно је, у сарадњи са истражиоцима, дио дуга предат у обиљеженим новчаницама, након чега је Стојановић ухапшен, а убрзо потом и Савановић.
По налогу суда извршени су претреси њихове имовине, а након криминалистичке обраде биће предати надлежном тужилаштву уз извјештај о почињеном кривичном дјелу.
Шта Ви мислите о овоме?