
Јуниори ФК „Леотар“ побједници су Купа Републике Српске јер су у финалу побиједили ФК „Борац“ из Бањалуке 3:2 (1:1).
Ово је први пут у историји да јуниори Леотара освајају Куп Републике Српске.
Повели су Бањалучани у 20. минуту голом Вукелића. Требињци су дошли до изједначења у 40. минуту голом Вињерона. Са неријешеним резултатом 1:1 отишло се на полувријеме.
Леотар је ријешио утакмицу одмах на почетку другог полувремена јер су головима Вињерона у 46. минуту и Бегенишића у 48. минуту повели са 3:1.
На крају се испоставило да је то недостижно за екипу Борца која је у 85. минуту смањила на 3:2.
Након утакмице славље у редовима Требињаца јер Куп Републике Српске иде у Требиње. Треба похвалити све играче Леотара на бескомпромисној игри, залагању, борбености и све се то на крају исплатило.
Утакмица се игарала на помоћном терену ФК „Слога“ у Добоју.
ФК „Леотар“: Тешановић, Вињерон, Правица, Баримац, Барзут, Боро, Томашевић, Вучуревић, Берак, Јеремић, Ђурђевић. Резерве: Антељ, Вујичић, Глуховић, Крунић, Капор, Вукајловић, Бегенишић, Мијановић. Тренер: Неђо Тасовац.
Шта Ви мислите о овоме?