Dzudo srce romanije.jpg

Џудисти Леотара протеклог викенда остварили су добре резултате на међународним турнирима у Сокоцу, Подгорици и Пољској.

На Међународном турниру „Срце Романије“ који је одржан у Сокоцу, уз учешће 450 такмичара, Леотар је освојио три медаље

Катарина Шуковић и Хелена Живанић освојили су златну медаљу, а Павле Шуковић бронзану.

На IV Међународном џудо турниру „Дан независности“ у Подгорици, на којем је наступило 430 такмичара из 44 клуба, такмичари Леотара такође су остварили добре резултате

Златна медаља:

• Кристијан Делић.

Бронзане медаље:

• Балша Вујовић,
• Марко Живанић,
• Немања Петеић,
• Марија Мрдић,
• Јана Руњевац.

Посебан изазов имали су кадети Леотара Павле Дабић, Иван Дабић, Матија Сорајић и Бранко Крнета, који су наступили на Милленниум Теам Цадет Еуропеан Цупу у Пољској, једном од најјачих европских турнира за кадете, гдје је учествовало више од 800 такмичара из 37 држава.

Након такмичења, млади џудисти Леотара остали су и на међународном кампу у Пољској, гдје кроз спаринге са најбољим европским такмичарима стичу ново искуство и додатно подижу ниво форме.