Fk leotar laktasi.jpg

У трећем колу плеј-офа за првака Прве лиге Републике Српске ФК „Леотар“ и ФК „Лакташи“ играли су 0:0.

Домаћин је током свих 90 минута доминирао, стварао шансе, али без резултата. Не може се замјерити играчима Леотара на борбености, жељи, али лопта није хтјела да уђе у мрежу противника.

Након овог кола Леотар има 51 бод и налази се на другом мјесту.

Требињци су током првог полувремена имали неколико лијепих шанси. У осмом минуту Шиповац је шутирао искоса са лијеве стране, али је голман гостију одлично реаговао. Након тога у 30. минуту Стаменић, Шиповац у 32. минуту, у 34. главом Аћимовић, али није било промјене.

Гости су имали одличну прилику у 36. минуту када је након центаршута са десне стране Шкорић из волеја шутирао и погодио спољни дио мреже.

Требињци су наставили са нападима и Аћимовић је имао двије шансе – један шут главом у 41. минуту, а два минута касније његов ударац голман гостију је одбранио ногом.

У десетом минуту другог полувремена Опоку је шутирао, али голман гостију је лопту одбио у корнер.

У судијској надокнади протестовао је Дарко Ђајић, капитен Леотара (тражећи пенал), а Малетић му је показао црвени картон.

Након утакмице тренер Велибор Ђурић је истакао да је на терену била апсолутна доминација његове екипе.

„Њихов голман је у првом полувремену у неколико наврата одлично реаговао и понио епитет играча утакмице. У других 45 минута смо створили двије изврсне прилике по тешком терену и мислим да је то довољно. За ову утакмицу фалила је само реализација. Ово је била дерби утакмица гдје смо Лакташе држали у ниској зони. Требало је контролисати лопту у другом полувремену и честитам својим момцима на приступу, жељи и енергији и нажалост нисмо постигли гол. Немам им ништа замјерити“, рекао је Ђурић.

У наредном колу Требињци гостују у Бањалуци гдје их дочекује ФК „БСК“.

Стадион у Полицама, 400 гледалаца. Главни судија: Стефан Малетић (Бијељина). Помоћне судије: Радмило Вуковић и Слободан Марковић (оба из Бијељине). Делегат: Недељко Лубура (Источно Сарајево). Жути картони: Богданић, Миљковић (Леотар), Ковачевић, Н. Бабић, Шева, Остић, Шкорић (Лакташи) Црвени картон: Дарко Ђајић (Леотар) 90+5.

ФК „Леотар“: Колак, Л. Бабић (од 18. минута Милић), Миљковић, Богданић, Стаменић (од 71. минута Стоисављевић), Херић, Шиповац, Ђајић, Аћимовић, Опоку, Глоговац. Тренер: Велибор Ђурић.

ФК „Лакташи“: Лончар (од 80. минута Глишић), Милић, Додиг, Моцоња (од 71. минута Вучинић), Буразор, Шкорић, Башић, Шева(од 82. Остић (од 90+4 Илић), Ковачевић, Н. Бабић, Милицановић. Главни тренер: Слободан Старчевић.