
Glumac Nebojša Dugalić je u okviru "Dana Svetog Vasilija" u trebinjskom Kulturnom centru izveo monodramu "Reči o svečoveku“ nastalu po tekstovima vladike Nikolaja Velimirovića.
Ovo djelo predstavlja duboku filozofsko-teološku viziju u kojoj se autor bavi vječnim pitanjima ljudskog postojanja, smisla života, stradanja, vjere i moralne nade.
Monodrama je napravljena 2009. godine i prvi put je izvedena u sklopu proslave 800 godina manastira Žiča.
Nagrađena je „Zlatnim vitezom” na festivalu u Moskvi 2012. godine.
Dugalić je naglasio da se ideja za ovu monodramu začela još za vrijeme njegovih studija.
"Ovo je odabir tekstova, alegoričnih pouka i zapisa vladike Nikolaja ohridskog i žičkog. Teško čovjek može da zapamti kad su ovako velike stvari, ali cilj je da se ljudi zaintrigiraju šta sve tu ima", rekao je Dugalić.
Šta Vi mislite o ovome?