
Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić razgovarao je sa rukovodstvom Rudnika i termoelektrane „Ugljevik“ o stanju u ovom preduzeću i planovima za naredni period poslovanja prenosi Srna
Đokić je istakao da je Vlada Republike Srpske realizovala sve obaveze u vezi sa preuzimanjem koncesije za novo eksploataciono polje, kao i aktivnosti oko arbitražnog postupka, čime je, kako je naveo, uklonjen ogroman teret sa RiTE „Ugljevik“.
„U toku višemjesečnog zastoja obavljen je remont i RiTE je ponovo u pogonu“, rekao je Đokić novinarima u Ugljeviku.
Sastanku sa rukovodstvom RiTE „Ugljevik“ prisustvovao je i generalni direktor „Elektroprivrede Republike Srpske“ Luka Petrović.
Šta Vi mislite o ovome?