
Подршка здрављу најстаријих: Влада Српске одобрила 3,3 милиона КМ за бањску рехабилитацију пензионера
Влада Републике Српске одобрила је значајна средства у износу од 3.300.000 КМ за овогодишњу бањско-климатску рехабилитацију пензионера. Захваљујући овој одлуци, око 5.800 корисника пензија из цијеле Српске имаће прилику да искористи право на бесплатан бањски опоравак.
Предсједник Удружења пензионера Републике Српске, Ратко Трифуновић, потврдио је ове податке прије почетка сједнице Управног одбора Удружења, нагласивши важност ове мјере за очување здравља најстарије популације.
Гдје пензионери могу искористити своје право?
Пензионерима је ове године на располагању седам дана боравка у неком од водећих бањских центара у Републици Српској. Рехабилитација ће се проводити у сљедећим установама:
• Бања „Врућица“ у Теслићу
• Бања „Вилина влас“ у Вишеграду
• Бања „Дворови“ у Бијељини
• Бања „Кулаши“ у Прњавору
• Бања „Мљечаница“ у Козарској Дубици
• Бања „Терме“ у Лакташима
Сервис за скоро 300.000 корисника
Директор Фонда за пензијско и инвалидско осигурање (ПИО) Републике Српске, Младен Милић, истакао је да Фонд блиско сарађује са Удружењем пензионера како би се систем континуирано унапређивао.
Фонд ПИО Републике Српске тренутно је сервис за око 294.000 корисника права на пензију. Поред бриге о пензионерима, Фонд администрира податке за 337.000 радника, као и за око 44.000 лица која самостално уплаћују доприносе и предузетника. Програми попут бањске рехабилитације само су дио активности усмјерених на побољшање стандарда и квалитета живота лица у позном животном добу.
Шта Ви мислите о овоме?