
Предсједник Концерна "Свислајон", херцеговачки кнез и задужбинар Родољуб Драшковић, који је највећи инвеститор у Требињu и међу највећим у Републици Српској, обратио се јавности. Његово обраћање, без измјена, преносимо у наставку текста.
"Задужбинар Родољуб Драшковић имао је добру намјеру да о свом трошку, путем јавно-приватног партнерства, изгради Храм науке и умјетности – Гимназију Требиње и да учини добро дјело за народ Херцеговине.
Визија задужбинара била је да, поред своје основне намјене, Храм науке и умјетности – Гимназија Требиње има за циљ да постане препознатљив симбол развоја знања и културе, мјесто окупљања стручњака, умјетника, студената и грађана, те покретач креативних иницијатива и сарадње међу секторима.
На дјелу је доказано да је немогуће остварити циљ у јавно-приватном партнерству.
Задужбинар је тражио да се грађевинска парцела пренесе на задужбинара, који ће објекат завршити у року од годину дана и обезбиједити му трајну намјену развоја образовања, науке и умјетности.
Град Требиње није прихватио пренос парцеле на задужбинара.
Задужбинар је прихватио приједлог Града Требиња да преда изграђени објекат у виђеном стању Граду Требињу, без накнаде, уз обавезу да Град финансира и приведе трајној намјени недовршену инвестицију.
Задужбинар мора да вјерује Граду Требињу да ће објекат, који ће бити у функцији развоја Херцеговине у области образовања, науке и умјетности, бити завршен у року.
Родољуб Драшковић".
Шта Ви мислите о овоме?