Dod priv.jpeg

БАЊАЛУКА - Предсједник СНСД-а Милорад Додик састао се данас са привредницима Републике Српске.

- Начелно смо договорили увођење 13. неопорезиве плате, изградњу великих соларних електрана за потребе привреде, као и формирање министарства економије, које ће објединити све процесе и убрзати процедуре у корист домаће привреде. Успоставићемо и фонд за подстицаје у привреди како бисмо олакшали финансирање даљег развоја и запошљавања у Републици Српској - навео је Додик на Иксу.

Додик је навео да је кључ напретка јасан - дефинисати стратешке гране и снажно их развијати: туризам, пољопривреду, прерађивачку и електро-машинску индустрију.

- Република Српска данас има стабилност потврђену и на међународном финансијском тржишту. Сада ту стабилност претварамо у конкретне мјере за наш народ и нашу привреду. Најбоље вријеме за Републику Српску тек долази - закључио је Додик.