IMG-be8d02e804db650ce2be0feec584edc0-V.jpg

Острошки полумаратон био је прилика да се окупе многобројни тркачи из читаве Херцеговине. Осим Требињаца ту је било и Гачана, Невесињаца, Билећана, Фочака... са једном жељом да истрче стазу која је једна од најтежих полумаратонских стаза.

Иако је стаза тешка, тркачима није представљала проблем спортско-рекреативној „трци за душу“ јер сви су били побједници. То је био један од начина да се захвале једном од најпоштованијих светаца и чудотвораца у Херцеговини и Српској православној цркви.

Међу Требињцима који су трчали већ се неки припремају да убрзо за Светог Василија Острошког пјешаче од Требиња до Острога.

Стаза овог полумаратона је између Никшића (надморска висина 647м) и Острога (надморска висина 639м). Старт је био са Трга Шака Петровића, у подножју Петрове главице на којој је подигнут велелепни Саборни храм Светог Василија Острошког, затим пролази кроз само градско језгро и насеље Кличево, преко Царевог моста на ријеци Зети, брда Пандурице и Повије, да би се завршила испред Доњег манастира Острог.

Први Острошки полумаратон одржан је 2017. године.