Sastanak tb hn.jpeg

Проток људи на интегрисаном граничном прелазу између Требиња и Херцег Новог мора бити знатно бржи, посебно током љетне сезоне када се биљеже вишесатна чекања, поручили су након сједнице Мјешовите комисије БиХ и Црне Горе градоначелник Требиња Мирко Ћурић и предсједник Општине Херцег Нови Стеван Катић.

Сједница је одржана у сједишту Граничне полиције у Требињу, а на дневни ред је, на захтјев два града, уврштено питање функционисања граничног прелаза Зубци.

Ћурић је истакао да интегрисани прелаз није ријешио проблем дугих чекања, те да је неопходно дефинисати нови начин рада у периоду појачаног саобраћаја како би грађани брже прелазили границу.

Он је додао да су предложене и поједностављене контроле аутобуса, као и могућност да два града финансијски помогну ангажовање додатних службеника током сезоне и великих догађаја.

Катић је нагласио да је заједнички циљ да се уклоне гужве које су прошле године оставиле лош утисак, те да се кроз законска рјешења омогући да се контрола путника обавља само на улазу у државу.

Један од приједлога је и да се током сезоне омогући прелазак путника преко граничног прелаза Аранђелово/Нудо, али ће о томе бити донесена коначна одлука након додатних анализа.