
Цвијановић: Политика Сарајева усмјерена на очување страних судија и ОХР-а
Српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић изјавила је да се политика, како је навела, „политичког Сарајева“ своди на очување страних судија у Уставном суду БиХ и институције ОХР-а, те да министар иностраних послова у Савјету министара БиХ Елмедин Конаковић није изузетак.
Она је оцијенила да је такво дјеловање усмјерено на централизацију БиХ, супротно Дејтонском споразуму.
„Ово није чудно јер се њихово дјеловање сводило на централизацију БиХ супротно Дејтонском споразуму, наравно по вољи Бошњака, а на штету Срба и Хрвата. Иако Конаковић о многим аспектима из домена његовог посла ништа не зна, бомбастичним изјавама настоји створити привид како све зна. Таква је и ова његова посљедња изјава о особи која ће замијенити Кристијана Шмита“, навела је Цвијановић у објави на друштвеној мрежи Икс.
Додала је да, како каже, покушаји да се утиче на избор будућег високог представника неће имати резултата.
„ЗАСИГУРНО. Међутим, Конаковић је небитан у овој причи, али је битно оно што он свакодневно промовише: да БиХ не треба да почива на унутрашњем дијалогу, већ на манипулативном и недемократском дјеловању страних управника који су контаминирали цјелокупан уставни живот БиХ, па зато она и јесте овако срозана и патетично неуспјешна. Уосталом, као и његова политичка каријера“, поручила је Цвијановић.
Шта Ви мислите о овоме?