
Требиње планира нову саобраћајницу која ће повезати Засад поље и Ново Требиње
У Требињу би ускоро могла почети изградња нове саобраћајнице која ће повезати насеље Засад поље са Новим Требињем, након што су створени услови за реализацију овог пројекта.
На посебној сједници Скупштине града одборници су усвојили приједлог измјене одлуке о приступању измјени дијела Регулационог плана „Засад поље“ (запад-центар), чиме је омогућен наставак припремних активности.
Планирана саобраћајница надовезиваће се на пројекат Ново Требиње, који је раније проглашен пројектом од посебног значаја за град.
Вршилац дужности начелника Одјељења за капиталне инвестиције Синиша Вучуревић истакао је значај ове одлуке.
„Желимо саобраћајницу у овом дијелу насеља Засад поље. Потребно је да ријешимо имовинско-правне односе, односно инфраструктурне услове. Хитност ове одлуке је у томе што се ова саобраћајница непосредно веже на саобраћајницу Ново Требиње, а познато је да је овај пројекат већ проглашен од посебног значаја за Град Требиње“, рекао је Вучуревић.
Обухват планираног подручја износи 2,26 хектара, уз додатно проширење од 400 до 500 квадратних метара за трасу саобраћајнице. Већи дио земљишта је у власништву града, док мањи дио припада физичким лицима.
Шта Ви мислите о овоме?