Doboj poplave.jpeg

ДОБОЈ – Двије особе спасене су након драме на поплављеном путу Порјечина – Миричина, када је бујица захватила комби у којем су се налазили.

Према ријечима командира Добровољне ватрогасно-спасилачке јединице Петрово Драгана Петковића, инцидент се догодио јутрос око седам часова, када су путници, упркос упозорењима, покушали да прођу овом дионицом која је била под водом због изливања ријеке Спрече.

„Комби је убрзо захватила и повукла бујица“, рекао је Петковић, наводећи да су лица евакуисана са крова возила.

У акцији спасавања учествовали су и спасиоци из Грачанице, с обзиром на то да се мјесто догађаја налази у близини моста на Спречи, који представља међуентитетску границу.

Петковић је поново апеловао на грађане да поштују упозорења и не излажу се опасности, истичући да је овакво понашање изузетно ризично.

Захвалио је и колегама из Грачанице на помоћи у овој акцији.