Dodik elek.jpeg

ДЕРВЕНТА – Хуманитарна акција „Три дјетета – три стана“ добила је снажан одјек након што су лидер СНСД-а Милорад Додик и предсједник Надзорног одбора Олимпијског центра „Јахорина“ Недељко Елек одлучили да поклоне два стана дјеци трагично настрадалог свештеника Ненада Митрића и његове супруге Недељке.

Акцију је покренуо привредник из Дервенте Миланко Балешевић, који је већ обезбиједио један стан, позвавши друге донаторе да помогну како би свако од троје дјеце добило свој дом.

Балешевић је раније на друштвеним мрежама објавио да поклања стан од 55 квадратних метара и позвао будућег старатеља дјеце да му се јави након Васкрса ради закључења нотарског уговора.

„Да свако од ове дјеце добије свој дом, мјесто одакле ће сутра кренути у нови живот, гдје ће одрастати и учити“, навео је он.

Укључивањем нових донатора, акција је у кратком року добила епилог, а троје дјеце остаће обезбијеђено са по једним станом као трајном подршком након породичне трагедије