Dentalni turizam.jpeg

БАЊАЛУКА – Дентални туризам у Републици Српској биљежи све већи раст, а стручњаци сматрају да би боље повезивање стоматолошких ординација са туристичким сектором додатно унаприједило ову понуду.

Из Туристичке организације Српске наводе да квалитет услуга и ниже цијене у односу на иностранство привлаче све већи број гостију.

Иако не постоје прецизни статистички подаци, истиче се да интересовање за ову врсту туризма расте, што се види кроз све већи број упита и долазака.

Стручњаци наглашавају да би креирање пакета који обједињују стоматолошке услуге, смјештај и туристичке садржаје могло значајно повећати атрактивност ове понуде.

Циљ је да се кроз сарадњу различитих сектора развију комплетни туристички програми који би привукли још више страних гостију.