Kfor pravoslavlje.jpeg

KOSOVO I METOHIJA – Pripadnici američkog KFOR-a koji su boravili u manastiru Draganac izrazili su želju da prime pravoslavnu vjeru i krste se u ovoj srpskoj svetinji.

Episkop novobrdski Ilarion razgovarao je sa trojicom američkih vojnika koji su pokazali interesovanje da se bliže upoznaju sa pravoslavljem.

Prema navodima crkvenih izvora, jedan saradnik američke vojne misije već je prošao čin oglašenja i priprema se za krštenje u manastiru Draganac.

Ističe se da je interesovanje za pravoslavnu vjeru kod pripadnika KFOR-a u porastu, posebno nakon što su tokom službe imali priliku da se upoznaju sa srpskim srednjovjekovnim svetinjama na Kosovu i Metohiji.

U okviru obilježavanja godišnjice martovskog pogroma, episkop Ilarion je u manastiru Gračanica služio parastos zajedno sa mitropolitom raško-prizrenskim Teodosijem, nakon čega je u Domu kulture otvorena izložba slika.

Tom prilikom prenesen je i blagoslov patrijarha srpskog Porfirija.