
Акција чишћења у љубомирском крају: мјештани уклонили дивље депоније
У околини пута Моско–Љубомир данас је одржана добровољна акција чишћења дивљих депонија и уређења животне средине, у организацији мјештана и парохијана љубомирског краја.
Окупљање учесника организовано је код Андрића ћуприје, одакле су бројни волонтери, међу којима су били омладина, дјеца и старији мјештани, кренули у заједничку акцију.
Током пријеподнева прикупљене су значајне количине отпада, чиме је дат допринос очувању природе и унапређењу изгледа овог подручја.
Организатори су навели да је циљ акције подизање свијести о значају заштите животне средине, као и јачање заједништва међу грађанима.
Посебно је истакнут велики одзив младих, који су својим учешћем показали одговорност према природи.
Подршку акцији пружили су Град Требиње и више еколошких организација.
Учесници су поручили да ова активност треба да буде почетак континуиране бриге о животној средини.
Шта Ви мислите о овоме?