Parohijai.jpeg

Akcija čišćenja u ljubomirskom kraju: mještani uklonili divlje deponije

U okolini puta Mosko–Ljubomir danas je održana dobrovoljna akcija čišćenja divljih deponija i uređenja životne sredine, u organizaciji mještana i parohijana ljubomirskog kraja.

Okupljanje učesnika organizovano je kod Andrića ćuprije, odakle su brojni volonteri, među kojima su bili omladina, djeca i stariji mještani, krenuli u zajedničku akciju.

Tokom prijepodneva prikupljene su značajne količine otpada, čime je dat doprinos očuvanju prirode i unapređenju izgleda ovog područja.

Organizatori su naveli da je cilj akcije podizanje svijesti o značaju zaštite životne sredine, kao i jačanje zajedništva među građanima.

Posebno je istaknut veliki odziv mladih, koji su svojim učešćem pokazali odgovornost prema prirodi.

Podršku akciji pružili su Grad Trebinje i više ekoloških organizacija.

Učesnici su poručili da ova aktivnost treba da bude početak kontinuirane brige o životnoj sredini.