
Објављене коначне листе за бесплатну бањску рехабилитацију: право остварило више од 22.000 пензионера
Коначне ранг-листе пензионера који су остварили право на бесплатну рехабилитацију у бањама широм Србије објављене су данас на огласним таблама удружења пензионера и у свим организационим јединицама Фонда ПИО.
Према подацима Фонда, право на бесплатан боравак остварило је 22.079 пензионера, док је на конкурс пристигло 68.500 пријава, а корисници ће бити упућени у неку од 27 бања широм Србије.
Прве групе пензионера очекују се на опоравку већ у априлу.
Замјеник директора Фонда ПИО, др Александар Милошевић, навео је да је процес избора био транспарентан, уз напомену да су приговори углавном били везани за здравствено стање, које није кључни критеријум.
“Преко Фонда ПИО рехабилитацију користе пензионери који из материјалних разлога не могу себи лако да приуште бању, а не искључиво због болести”, нагласио је Милошевић.
Као главни критеријуми за бодовање издвојени су висина пензије, дужина радног стажа и број година коришћења пензије, уз додатне бодове за кориснике туђе његе и помоћи.
Бесплатан боравак обухвата љекарски преглед при пријему, стални медицински надзор, лабораторијске анализе и три прописане терапије, као и плаћен смјештај и трошкове превоза.
За кориснике којима је потребна туђа њега, Фонд обезбјеђује и покривање трошкова смјештаја и превоза за пратиоца.
Пензионери који су се нашли на коначним листама биће обавијештени путем писма на кућну адресу, док ће их управе бања накнадно контактирати ради договора о термину доласка.
Шта Ви мислите о овоме?