Kamp.jpeg

Требиње окупило младе предузетнике: више од 30 учесника ради на претварању идеја у стварне бизнисе.

У Требињу је почео тродневни едукативни камп „Камп ап“, који организује Научно-технолошки парк Републике Српске у сарадњи са Развојном агенцијом Требиња, а који је окупио младе са циљем развоја пословних идеја.

Директор Научно-технолошког парка РС Никола Драговић навео је да је ово шести програм овог типа, те да је за годину и по дана кроз њега прошло више од 250 младих са 37 иновативних идеја.

Према његовим ријечима, неколико пројеката већ је успјешно заживјело на тржишту, што показује конкретне резултате оваквих иницијатива.

Камп је намијењен младима од 18 до 35 година и заснива се на комбинацији теоријског и практичног рада, гдје учесници одмах примјењују научено на развој сопствених бизнис планова.

Домаћин програма је Факултет за производњу и менаџмент, чији је декан Душан Јокановић истакао значај повезивања академског знања са реалним сектором.

Међу учесницима је и студенткиња Марија Ковачевић, која је представила идеју апликације за повезивање младих са сличним интересовањима у БиХ.

Учесници истичу да им овај програм пружа прилику да развију идеје, стекну практична знања и добију подршку ментора у даљем развоју пословних пројеката.