
Изградња канализационе мреже у требињском насељу Полице, вриједна 4.400.000 КМ, одвија се планираном динамиком, а њеним завршетком биће ријешен дугогодишњи проблем, рекао је градоначелник Требиња Мирко Ћурић.
"Овим рјешавамо дугогодишњи проблем насеља Горње и Доње Полице и Гучина", рекао је Ћурић новинарима након што је обишао мјесто радова и додао да је дужина трасе око 6,5 километара.
Он је захвалио скупштинској већини што је изгласала кредитно задужење за овај пројекат.
"Очекујемо да ће до 1. априла путна комуникација према Црквини бити проходна", рекао је Ћурић.
Он је позвао мјештане да се јаве надлежном предузећу "Водовод" због прикључака.
Ћурић је најавио да ће се у наредном периоду пројектовати и рјешавати ови проблеми у насељима Хрупјела, Засад, Варина Груда, у дијелу насеља Горица, као и у Мостаћима који нису обухваћени канализационом мрежом.

Директор требињског "Водовода" Ђорђе Миљановић рекао је новинарима да је овај пројекат од капиталног значаја за Требиње и да ће ријешити велике комуналне проблеме када је ријеч о фекалној и оборинској одводњи.
"У првој фази овог пројекта предвиђено је више од 400 индивидуалних прикључака у насељу Полице, а у другој фази преосталих 150", навео је Миљановић.
Представник надзорног органа на пројекту Зоран Мишковић рекао је да су отежавајућа околност уске улице, али да се извођач труди да радови теку предвиђеном динамиком и да буду квалитетни.
Представник извођача радова, фирме "Еко еуро тим" Ненад Караџић рекао је новинарима да се ради одвојено фекална и канализациона мрежа, те да се упоредо врше ископи и полагање цијеви.

Шта Ви мислите о овоме?