Ministarstvo rada.jpeg

Raspisan javni poziv za banjsku rehabilitaciju 750 pripadnika boračkih kategorija u Republici Srpskoj

Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske raspisalo je danas javni poziv za banjsku rehabilitaciju u ovoj godini za ukupno 750 lica iz boračkih kategorija.

Pravo na podnošenje zahtjeva za banjsku rehabilitaciju imaju ratni vojni invalidi od prve do desete kategorije, članovi porodica poginulih boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata, kao i žrtve ratne torture.

Riječ je o kategorijama koje ostvaruju mjesečna novčana primanja i kojima je banjska rehabilitacija neophodna kao nastavak liječenja i oporavak u skladu sa projektom.

Javni poziv objavljen je u dnevnom listu “Glas Srpske”, na internet stranici Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske, kao i na oglasnim tablama nadležnih organa lokalnih zajednica.

Zahtjevi se podnose nadležnom organu za boračko-invalidsku zaštitu opštine ili grada prema mjestu prebivališta, u roku od 15 dana od dana objavljivanja u “Glasu Srpske” ili na oglasnoj tabli.

Realizacija projekta trajaće do 30. septembra u unaprijed utvrđenim smjenama, a boravak korisnika organizuje se po pravilu u ciklusima od 10 dana po grupi.

Ovaj projekat predstavlja značajnu i dugoročnu mjeru podrške boračkoj populaciji Republike Srpske, jer omogućava fizički oporavak i ublažavanje posljedica ratnih povreda i torture, ali i psihološko osnaživanje, poboljšanje kvaliteta života i sprečavanje daljeg pogoršanja zdravstvenog stanja.