
БАЊАЛУКА – Драшко Станивуковић, предсједник Покрета „Сигурна Српска“ и лидер ПДП-а, и Саво Минић, премијер Републике Српске, имали су данас вербални окршај испред зграде Владе Републике Српске у Бањалуци.
Станивуковић је испред зграде Владе одржао конференцију за новинаре на коју је донио приједлог закона о робним резервама, а симболично је донио и палету хране коју је назвао „првим робним резервама“.
Он је поручио да глобални сукоби и раст цијена енергената представљају озбиљан проблем за грађане, те да Влада Републике Српске касни са реакцијама које би требало да ублаже економске посљедице кризе.
Станивуковић је истакао да робне резерве у Републици Српској практично не постоје од 2017. године, када је систем пропао, те да је неопходно хитно обновити механизам који би држави омогућио да реагује у кризним ситуацијама.
Према његовим ријечима, предложени закон дефинише оснивање предузећа за робне резерве и списак основних производа, попут горива, меса и других намирница, којима би држава могла интервенисати у случају несташица и наглог раста цијена.
Убрзо након почетка конференције испред зграде Владе појавио се и премијер Републике Српске Саво Минић, који је одговорио на критике и поручио да Влада активно ради на ублажавању посљедица глобалне кризе.
Минић је навео да је цијена горива у Републици Српској тренутно нижа него у земљама региона и да нема разлога за страх од несташице, јер на тржишту има довољно нафтних деривата.
Он је додао да робне резерве саме по себи не могу бити довољне за рјешавање великих криза, али да Влада води рачуна да грађани не буду угрожени и да нико у Републици Српској неће остати без основних намирница.
Размјена оштрих порука настављена је и око економских мјера, након чега је Минић позвао Станивуковића да дође на разговор како би разговарали о конкретним рјешењима за добробит грађана.
Премијер је истовремено упитао градоначелника Бањалуке шта је са проблемима у самом граду, попут стања путева, гријања, базена и наплате паркинга.
Шта Ви мислите о овоме?