Samit energetike.jpeg

Више од 700 учесника на Самиту енергетике у Требињу.

Самит енергетике у Требињу (СЕТ) и ове године окупиће више од 700 учесника из региона и Европе, што потврђује да овај догађај постаје једна од најзначајнијих платформи за разговор о будућности енергетског сектора.

Како је за портал Требиње Данас изјавила Бојана Келечевић из ПР тима СЕТ-а, међу учесницима ће бити представници енергетских компанија, институција, регулаторних тијела, инвеститори, представници академске заједнице и међународних организација.

„Самит из године у годину биљежи раст интересовања, што потврђује његов значај као једне од најважнијих регионалних платформи за дијалог о енергетици“, навела је Келечевићева.

Овогодишњи скуп биће одржан под слоганом „СЕТ покреће и креира енергетску будућност региона“, а посебна пажња биће посвећена темама које обликују развој енергетског сектора.

Међу темама о којима ће се разговарати налазе се примјена вјештачке интелигенције у енергетици, модернизација и аутоматизација електроенергетске мреже, нуклеарна енергија и паметне мреже, енергетска транзиција Западног Балкана, као и истраживање и експлоатација геотермалне енергије.

„Кроз пленарну сесију, панел дискусије и презентације учесници ће имати прилику да размијене искуства, представе пројекте и разговарају о конкретним рјешењима за будући развој енергетике у региону“, истакла је Келечевићева.

Коначна агенда самита, укључујући списак панелиста, предавача и модератора, биће усвојена на сједници Програмског одбора 12. марта у Мостару, након чега ће јавности бити представљен комплетан програм догађаја.

Самит енергетике има и велики значај за Требиње, јер град додатно позиционира као важан регионални центар за дијалог о енергетици и одрживом развоју.

„Окупљањем доносилаца одлука, стручњака и инвеститора из региона и Европе, Требиње током трајања самита постаје мјесто гдје се размјењују идеје, покрећу иницијативе и граде партнерства која доприносе развоју енергетског сектора“, поручила је Келечевићева.