
Više od 700 učesnika na Samitu energetike u Trebinju.
Samit energetike u Trebinju (SET) i ove godine okupiće više od 700 učesnika iz regiona i Evrope, što potvrđuje da ovaj događaj postaje jedna od najznačajnijih platformi za razgovor o budućnosti energetskog sektora.
Kako je za portal Trebinje Danas izjavila Bojana Kelečević iz PR tima SET-a, među učesnicima će biti predstavnici energetskih kompanija, institucija, regulatornih tijela, investitori, predstavnici akademske zajednice i međunarodnih organizacija.
„Samit iz godine u godinu bilježi rast interesovanja, što potvrđuje njegov značaj kao jedne od najvažnijih regionalnih platformi za dijalog o energetici“, navela je Kelečevićeva.
Ovogodišnji skup biće održan pod sloganom „SET pokreće i kreira energetsku budućnost regiona“, a posebna pažnja biće posvećena temama koje oblikuju razvoj energetskog sektora.
Među temama o kojima će se razgovarati nalaze se primjena vještačke inteligencije u energetici, modernizacija i automatizacija elektroenergetske mreže, nuklearna energija i pametne mreže, energetska tranzicija Zapadnog Balkana, kao i istraživanje i eksploatacija geotermalne energije.
„Kroz plenarnu sesiju, panel diskusije i prezentacije učesnici će imati priliku da razmijene iskustva, predstave projekte i razgovaraju o konkretnim rješenjima za budući razvoj energetike u regionu“, istakla je Kelečevićeva.
Konačna agenda samita, uključujući spisak panelista, predavača i moderatora, biće usvojena na sjednici Programskog odbora 12. marta u Mostaru, nakon čega će javnosti biti predstavljen kompletan program događaja.
Samit energetike ima i veliki značaj za Trebinje, jer grad dodatno pozicionira kao važan regionalni centar za dijalog o energetici i održivom razvoju.
„Okupljanjem donosilaca odluka, stručnjaka i investitora iz regiona i Evrope, Trebinje tokom trajanja samita postaje mjesto gdje se razmjenjuju ideje, pokreću inicijative i grade partnerstva koja doprinose razvoju energetskog sektora“, poručila je Kelečevićeva.
Šta Vi mislite o ovome?