
У посљедња три дана у Требињу је забиљежено више саобраћајних незгода у којима су повријеђени бициклисти, саопштено је из Бициклистичког клуба „Вучји зуб“ Требиње.
Према наводима из клуба, у петак су на магистралном путу Требиње–Дубровник, код мјеста Тодорићи, повријеђена два члана клуба када је возило које је претицало колону ударило у четворочлану групу бициклиста.
Како истичу, бициклисти су се кретали строго уз ивицу коловоза и носили видљиво означену заштитну и сигнализациону опрему.
Из клуба упозоравају да се у наредним данима очекује повећан број бициклиста на путевима, јер су у току припреме за предстојеће трке у Конавлима и „Tour of Bosnia and Herzegovina“, али и због повољних временских услова који на улице изводе велики број рекреативаца.
Бициклистички клуб „Вучји зуб“ апеловао је на све возаче да поштују саобраћајне прописе и обрате додатну пажњу на бициклисте како би се избјегле нове незгоде.
Шта Ви мислите о овоме?