
У Требињу ће у наредном периоду бити засађене саднице кошћеле на више локација у граду, а ријеч је о једној од највећих акција озелењавања у овој години, изјавио је начелник Одјељења за комунално-инспекцијске послове Града Требиња Спасоје Радовић.
Он је за Радио Требиње навео да би активности требало да почну за око мјесец дана, те да је планирана садња више од 500 стабала.
„Ово ће бити једна од највећих садњи у једној години, а велики број стабала кошћела ће бити посађен, не само у ужем центру, него и у насељима Гучина, Горица, према градској депонији, на гробљу Бањевци“, рекао је Радовић.
Поред ове акције, Град Требиње планира и низ других активности усмјерених на унапређење зелених површина. Идејно рјешење озелењавања града већ је достављено надлежном одјељењу, а израдила га је фирма из Београда која стоји иза пројеката уређења простора у оквиру комплекса „Београд на води“.
„Стручни тим је обишао локације и послали су нам идејно рјешење шта би се требало урадити и припремити како би зелене површине у Требињу имале потпуно нови изглед. Поред улица у центру града обухваћена су и насеља: Брегови, Доње Полице, Луч, Горица, Обала Луке Вукаловића, површине око стадиона Полице… У наредним мјесецима припремићемо спецификацију и расписати тендер, како би све било спремно за јесењу садњу. Садиће се стабла и медитеранске биљке који боље подносе нашу климу“, истакао је Радовић.
Он је додао да је у Старом граду у току завршна фаза поплочавања, као и радови на постављању чесме. У овом дијелу града планирано је и постављање борова у великим саксијама, а додатни приједлози за озелењавање Старог града биће разматрани у наредном периоду.
Шта Ви мислите о овоме?