Smece auta.jpg

У центру Требиња, иза зграде Градске управе, данас је дошло до несвакидашње ситуације када су несавјесни возачи паркирали аутомобиле непосредно испред контејнера, због чега грађани нису могли да им приђу и одложе смеће.

Пошто је приступ контејнерима био онемогућен, поједини грађани одлучили су да кесе са смећем оставе на аутомобилима који су блокирали прилаз.

Грађани улице Луке Петковића наводе да се сличне ситуације често понављају, те апелују на возаче да приликом паркирања воде рачуна и не блокирају прилаз контејнерима, јер тиме отежавају свакодневно функционисање комуналних служби и станара у околини.

Из комуналних служби раније су упозоравали да непрописно паркирање испред контејнера отежава и одвоз отпада, због чега се смеће често задржава дуже него што је планирано.

Иначе, у овом дијелу града влада потпуни саобраћајни колапс, коме се не назире рјешење.