Rite ugljevik.jpeg

Термоелектрана Угљевик могла би на мрежу 20. априла након ремонта.

Термоелектрана Угљевик требало би да се врати на електроенергетску мрежу 20. априла, до када би требало да буде завршен редовни годишњи ремонт.

Ову информацију на сједници Владе изнио је министар енергетике и рударства Петар Ђокић, који је навео да је одлука о извођењу ремонта донесена на приједлог ресорног министарства, а да ју је прихватила управа предузећа РиТЕ Угљевик.

„Ремонт у трајању од 45 дана је био планиран у септембру, али имајући у виду да је производња обустављена због недостатка угља, тражили смо да се он изврши сада, што је управа прихватила. Из управе сам добио информацију да би ремонт могао бити завршен најкасније до 20. априла и да би тада електрана могла да крене у нормалну производњу“, казао је Ђокић.

Он је додао да се паралелно ради и на припремама за експлоатацију лежишта Угљевик – Исток 2, које је Влада Републике Српске купила за 240 милиона марака преузимањем концесионог предузећа „Комсар енерџи РС“.

Подсјећамо, РиТЕ Угљевик је почетком године испао са мреже због недостатка угља и од тада се није враћао у производни систем.

Предузеће је прошлу годину завршило са губитком од 27,8 милиона марака, што је, како је раније саопштено из управе, посљедица пада прихода од продаје електричне енергије и ниже остварене цијене у односу на планирану.