
Firma „Gradip“ iz Prnjavora dobila je posao izgradnje novog paviljona u banji „Mlječanica“ vrijedan devet miliona KM, nakon što je ponudila rok izgradnje od samo 90 dana, iako je tenderom bilo predviđeno čak 900 dana za završetak radova.
Uprkos tome što je ponuđeni rok ocijenjen kao potpuno nerealan za objekat od četiri etaže i više od 3.400 kvadratnih metara, „Gradip“ je na osnovu tog kriterijuma osvojio maksimalnih 40 bodova i pretekao konkurenta „Aragosta invest“ iz Banjaluke, koji je ponudio rok od 290 dana.
Iako je „Aragosta invest“ ponudila značajno povoljniju cijenu – 7,6 miliona KM bez PDV-a i dodatni popust – ugovor je dodijeljen „Gradipu“, koji je ponudio 8,994 miliona KM bez PDV-a.
Direktor banje „Mlječanica“ Darko Banjac donio je odluku o dodjeli ugovora, uz obrazloženje da ponuda u potpunosti ispunjava pravne, ekonomske i tehničke uslove, a na odluku je moguća žalba u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama BiH.
Podsjeća se da je KRŽ BiH već jednom poništio tender nakon žalbe da kriterijumi omogućavaju nerealne rokove kako bi se dobio posao, što ponovo otvara pitanja o zakonitosti i transparentnosti postupka.
Šta Vi mislite o ovome?