
У 18. колу Првенства БиХ у Требињу је ЖКК „Леотар 03“ побиједио КК „Млади Крајишник“ 81:70 (25:13, 11:18, 29:22, 16:17).
Гошће су водиле на почетку утакмице 0:2 и 3:5, а Требињке су након тога константно биле у вођству.
У петом минуту било је 12:9, а први пут двоцифрена разлика била је тридесет секунди до краја прве четвртине 23:13.
У другу четвртину ушло се са резултатом 25:13. Током друге четвртине гошће смањују разлику тако да се на полувријеме отишло са 36:31.
Бањалучанке предвођене Дамјановићком у једном тренутку опет су прешле у вођство 42:43 (23. минут), али екипа Милорада Надаждина поново прелази у вођство и у трећу четвртину улази са плус дванаест 65:53.
Гошће покушавају да преокрену резултат, али се Требињке не предају тако да долазе до заслужене побједе.
Најбољи у редовима побједника били су са дабл-дабл учинком Милаковић (20 кошева и 20 скокова) и Џомбета (17 кошева и 10 асистенција), као и Сувајац са 20 и М. Даковић са 18 кошева, а код гошћи Дањановић са дабл-даблом од 28 кошева и 12 скокова.
У наредном колу Требињке гостују КК „Плаy офф“ у Сарајеву.
Спортска дворана „Милош Мрдић“, 100 гледалаца. Судијска тројка: Филип Ловрић, Карло Мустапић и Иван Мисир.
ЖКК „Леотар 03“: Џомбета 17, М. Даковић 18, Достинић 6, Милаковић 20, Сувајац 20, Чичковић, Радуловић, Јанковић, Ђого, Ратковић, Гпобовић, Дабић. Тренер: Милорад Надаждин.
КК „Млади Крајишник“: Старчевић 18, Крминац 9, Дамјановић 28, И. Даковић 8, Рунић 7, Делић, Мачкић, Ћурић, Сегић, Зечевић. Тренер: Милош Шобот.
Шта Ви мислите о овоме?