
Бутулија присуствовао пријему у Амбасади Русије поводом Дана бранилаца отаџбине.
ТРЕБИЊЕ — Предсједник Скупштине Града Требиња Здравко Бутулија присуствовао је јуче свечаном пријему у Амбасади Руске Федерације у Сарајеву поводом обиљежавања Дана бранилаца отаџбине, који се у Русији традиционално обиљежава 23. фебруара.
Свечаности су присуствовали бројни домаћи и страни званичници, као и представници дипломатског, културног и јавног живота Републике Српске и БиХ.
На пријему је истакнуто да су односи између Русије и Републике Српске стабилни и да се развијају кроз дијалог на највишем политичком нивоу.
Како је закључено, српски и руски народ његују дуге историјске везе засноване на традиционалном пријатељству, међусобном поштовању и разумијевању, што представља чврст темељ за даљи развој сарадње.
Дан бранилаца отаџбине у Русији се обиљежава од 1993. године и представља један од значајнијих државних празника, посвећен свим генерацијама војника који су служили овој земљи.
Шта Ви мислите о овоме?