
САРАЈЕВО – Судија Основног суда у Бањалуци Муневера Хусеинбашић није присуствовала припремном рочишту у дисциплинском поступку који се против ње води због кршења одредби Закона о Високом судском и тужилачком савјету (ВСТС) које се односе на достављање извјештаја о имовини и интересима, али је у писаном изјашњењу признала дисциплински прекршај.
Предсједавајућа Дисциплинске комисије ВСТС-а Данка Шимуновић на почетку рочишта навела је да судија Хусеинбашић није приступила због здравствених разлога.
Главни дисциплински тужилац Алена Курспахић Надајевић изјавила је да је поступак покренут јер тужена није испунила законску обавезу достављања извјештаја о имовини и интересима. „Тужена је пропустила доставити извјештај о имовини и интересима за 2023. и 2024. годину“, казала је Курспахић Надајевић.
Она је додала да Комисија треба да узме у обзир олакшавајуће околности, с обзиром на то да је судија Хусеинбашић у одговору на тужбу признала пропуст, те да јој се у складу с тим изрекне одговарајућа дисциплинска мјера.
Шимуновић је истакла да ће Комисија уважити олакшавајуће околности, као и да ће бити изведени докази које је тужена доставила, укључујући годишње и личне финансијске извјештаје. Донесена је одлука да се спроведу сви предложени докази, уз констатацију да је признање тужене јасно и недвосмислено.
„Тужена ускоро испуњава услове за пензионисање, због чега ће предмет имати приоритет“, навела је Шимуновић.
Главна расправа у дисциплинском поступку против Муневере Хусеинбашић заказана је за 26. фебруар, преноси Детектор.
Шта Ви мислите о овоме?