Branko blanusa sds.jpg

Бранко Блануша, кандидати СДС-а за предсједника Републике Српске, на данашњим поновљеним пријевременим изборима за предсједника Републике Српске, рекао је да није разочаран и да се ради о утакмици коју можете добити или изгубити.

"Наредна утакмица је у октобру и на нама је да из овога извучемо покуе и најбоље се припремимо", рекао је Блануша.

Додао је да је од неких опозиционих странака подршка била искрена, а од неких није.

Блануша се захвалио свима који су били укључени у изборни процес.

"Морам рећи да је изненађујуће да је 95 гласало на један начин. Огромни ресурси јавни су уложени у ове изборе", рекао је Блануша додајући да је то посебно изражено кроз куповину гласова.

Он је рекао да је добро за Републику Српску да ће имати предсједника Републике Српске и да це институције да функционишу

Мирјана Орашанин, посланик СДС у Народној скупштини Републике Српске, каже да се још пребројавају гласови и да је пребројаних 90 посто гласова Бранко Блануша освојио 10.168 гласова, а Синиша Каран око 24.000.

Блануша каже да ће нове технологије заштити процес, али да нове технологије неће промијенити ситуацију коју смо имали и ове изборе а то је кориштење јавних ресурса.

"То је системски проблем", рекао је Блануша.