
Сва тројица осумњичених за бомбашке нападе на Дедињу и Палилули налазе се у рукама полиције.
Најновији детаљи истраге откривају да су осумњичени за бјекство користили електричне тротинете, док су саме експлозије документовали мобилним телефонима.
Потпредсједник Владе Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да су припадници београдске полиције и УКП-а, у координацији са Вишим јавним тужилаштвом, ухапсили и трећу особу осумњичену за бацање ручних бомби на породичне куће у Београду.
Ухапшени П. С. (28) сумњичи се да је са Сенадом М. (32) и Марком А., који су раније приведени, учествовао у нападима који су узнемирили јавност, укључујући и активирање експлозивне направе у дворишту куће пјевача Здравка Чолића.
Напад на Савском венцу изведен је 3. фебруара 2026. године, када су осумњичени до Дедиња дошли таксијем, а потом електричним тротинетом пришли мети.
Око 4.52 часа један од осумњичених бацио је бомбу у двориште куће, док је други снимао догађај мобилним телефоном и пазио да нико не наиђе.
Одмах након детонације нападачи су се тротинетом удаљили са лица мјеста.
Исти осумњичени терете се и за напад на Палилули у новембру 2025. године, када су користили рент-а-кар возило да дођу до куће оштећеног, те бацили бомбу која је експлодирала између два стамбена објекта.
Као кључни логистичар означен је Марко А., који је осумњичен да је обезбиједио минско-експлозивна средства.
Осумњичени су се на саслушању бранили ћутањем или негирали кривицу, а ухапшеном П. С. одређен је притвор у трајању до 30 дана.
Шта Ви мислите о овоме?